Remi Partizana u Litvaniji, crno-beli u trećem kolu

August 2, 2018, 7:16 pm

Fudbaleri Partizana i Trakaija odigrali su nerešeno 1:1 u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Srpski predstavnik je boljim rezultatom u dvomeču eliminisao litvansku ekipu i plasirao se u naredno kolo kvalifikacija.

Partizan je zabeležio prolaz u naredno kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, ali ekipa Miroslava Đukića nije blistala u Litvaniji, već je još jednom prikazala bledu partiju.

Litvanci su poveli u devetom minutu golom Jeriomenka, nakon nepažnje nakon kornera u odbrani srpskog predstavnika.

Činilo se da će Trakai na pauzu za poluvreme ići sa minimalnom prednošću, ali u poslednjim trenucima prvog poluvremena Partizan je takođe nakon kornera uspeo da postigne, ispostaviće se, ključni i jedini pogodak.

Miletić se nakon kornera Partizana našao sam, uspeo da uputi veoma snažan i precizan udarac i savlada golmana domaćina.

Drugo poluvreme nije bilo preterano sadržajno, Partizan jeste stvorio par prilika, ali nisu uspeli da ih materijalizuju, dok je na drugoj strani Trakai imao težak zadatak – da postigne dva pogotka protiv Partizana, što im nije uspelo.

Najzapaženiji trenurak u drugom delu meča jeste drugi žuti, odnosno crveni karton koji je zaradio Sejduba Suma u 53. minutu.

Crno-beli su eliminisali litvanskog protivnika i plasirali se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, u kojem se sastaju sa boljim iz duela AIK – Nordsjeland.