Real Madrid u polufinalu lige šampiona; Het trik Karima Bezeme

March 9, 2022, 9:58 pm

Fudbaleri Real Madrida eliminisali su Pari Sen Žermen i plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona.

“Kraljevi” su na svom “Santjago Bernabeu” trijumfovali rezultatom 3:1 (0:1) posle senzacionalnog preokreta i tako su nadmašili 1:0 za “svece” iz prvog meča u Parizu.

Kada se sagledaju svih 180 minuta ovog dvomeča mora se istaći da je PSŽ bio bolji u prvih 135 minuta kada je i imao ukupnu prednost od 2:0.

Međutim, ponovo su Francuzi (kao i prethodnih sezona) uspeli sami sebi da “pucaju u nogu” i da prospu sve dobro što su uradili u većem delu dvomeča.

Kilijan Mbape je bio sjajan i taktika da se igra u jakom bloku i čekaju kontre delovala je odlično protiv potpuno bezidejnog Reala.

To je pokazao i 39. minut kada je Mbape postigao gol pobegavši svima i “probušivši rukavice” Tiba Kurtoe.

U još dva navrata su mu poništeni golovi iz sličnih situacija, ali iz opravdanih razloga je je najpre u ofsajdu bio Nuno Mendeš, a početkom drugog poluvremena i Mbape sam, čime mu je, pored pogotka, propao i impresivan dribling.

I onda su se zvezde potpuno preokrenule i desilo se pomračenje Parižana, jer je teško drugačije objasniti ono što se desilo u samo 17 minuta.