Raspala se Barsina savršena sezona!

April 18, 2016, 7:49 am

Barselona je izgubila u poslednjem meču 33. kola španske Primere što je njen treći uzastopni neuspeh i četvrti meč u nizu u kojem nije pobedila.

Posle katastrofalne serije i ispadanja iz Lige šampiona, ekipa Luisa Enrikea doživela je novi težak udarac čime je dovela u pitanje titulu koja je morala da bude osvojena.

Pre dvadesetak dana Katalonci su imali 10 bodova više od Atletika i 12 više od Reala, a sada ima isti broj bodova kao ’Jorgandžije’ i jedan više od ’Kraljevskog kluba’. Jedino što je pozitivno za ’Blaugranu’ jeste što ima bolji međusobni skor sa oba najveća rivala i zbog toga je i dalje na čelu tabele.

Na ’Kamp Nouu’ sve što je moglo da pođe loše po njih, pošlo je i pobedila ih je ekipa koju su nedavno ponizili sa 7:0 na istom stadionu. U prvih desetak minuta Mesi, Nejmar i Suares promašili su neverovatne prilike, a Urugvajac i Argentinac nastavili su u istom stilu i kasnije.

Surova kazna stigla je u 26. minutu u jednom od retkih napada ’Slepih miševa’ – Sikera je prošao po levoj strani i dobio loptu od Gomesa, pokušao da centrira, Ivan Rakitić je uklizao i dotakao je dovoljno da ona prevati Klaudija Brava i uđe u mrežu.

To je poprilično šokiralo domaće igrače koji desetak minuta nisu mogli da sastave pravu akciju, a onda su ponovo pojačali pritisak u finišu prvog dela igre. Dijego Alves fantastično je reagovao odbranivši Mesijev udarac glavom iz drugog plana i najavio ono što će se desiti u nadoknadi vremena.

Igrao se 47. minut, a tim koji vodi Pako Ajestaran je više od 60 sekundi držao loptu u svojim nogama. Vezisti i defanzivci Barse su se pogubili, Dani Pareho je divno pronašao Santija Minu koji iskosa sa leve strane pogađa suprotnu malu mrežu – 0:2.

Hladan tuš došao je pred odlazak na pauzu, a sve je moglo da bude drugačije već u drugom minutu nastavka, da je Rakitić bio prisebniji u prilici koju su mu kreirali Mesi i Suares. Domaćin je stezao obruč oko kaznenog prostora rivala i u 67. minutu konačno postigao pogodak. Ponovo je najbolji igrač sveta poslao dodavanje na levi bok do Đordija Albe, ovaj mu vratio na penal, a on iz prve prosledio uz desnu stativu.

To je ukupno bio 500. pogodak momka iz Rosarija u karijeri čime je prekinuo istorijski post od više od 500 minuta tokom kojih nije bio strelac, niti asistent.

Nekoliko minuta kasnije red je bio na Nejmara da promaši, a onda je u 75. Alves izrastao u heroja Valensije. Maskerano je sjajno pronašao Rakitića, ovaj se oslobodio čuvara i gađao donji levi ugao, ali je brazilski golman izvukao iz ćoška kada su svi videli 2:2 na semaforu.

Igralo se nešto oštrije u tim trenucima, ’Slepi miševi’ su u nekoliko navrata mogli do trećeg gola, da bi šest minuta pre kraja imali mnogo sreće, kada je Nejmar sa desetak metara pogodio Škodrana Mustafija. Najbolju priliku na meču ipak je propustio Đerar Pike u 89. minutu i tada je bilo jasno da bodovi odlaze u goste.

Inijesta je odlično centrirao, Pike je na drugoj stativi sačekao lošu procenu rivala i primirio loptu grudima, ali je u situaciji u kojoj je mogao da bira gde će šutirati, promašio čitav gol.

Valensiji je ovo bila druga uzastopna pobeda i sada je 12. na tabeli sa 40 bodova.