Portugal prvi i pored poraza, Korejanci na pragu istorije

December 2, 2022, 5:08 pm

Prema očekivanjima, Portugalci su uspjeli kao prvoplasirani da se nađu u osmini finala prvenstva svijeta, ali su danas ispustili pobjedu, bilo je 1:2. Sasvim dovoljno za Portugal i prvo mjesto u grupi sa šest bodova, a u narednoj fazi će na pobjednika duela Švajcarska – Srbija, po svemu sudeći.

Južna Koreja je golom u nadoknadi uspjela da stigne do prednosti i do drugog mjesta u grupi.

Već u 5. minutu su Portugalci su stigli do prednosti.

Fantastično je Diogo Dalot prošao po desnoj strani, poslao povratnu loptu ka Rikardu Orti, a ovaj je pogodio za 1:0.

Portugalci su bili bolji rival, dok su Korejci uspjeli da postignu gol u 27. minutu.

Bio je korner, Son ga je izveo, a tamo je bio Kim Jong-Gvon koji je smestio loptu u mrežu za 1:1.

Portugalci su imali dve šanse preko Ronalda, koji je inače i bio krivac za gol Korejanaca, ali do kraja poluvremena gola nije bilo.

Azijati su uspjevali da se odbrane, Portugalci su bili ekipa koja je imala loptu u svom posjedu, čekali su taj gol…

Za to vrijeme, Urugvaj je imao 2:0, u slučaju da taj rezultat ostane, jasno je da bi Korejancima jedan gol bio dovoljan za plasman dalje.

I onda prvi minut nadoknade, Son je vodio loptu dugo, dodao do Hvanga koji pogađa za 2:1!