Poraz srpskih odbojkaša od SAD

July 6, 2017, 7:14 am

Odbojkaši Srbije izgubili su od SAD rezultatom 3:1 u prvom meču na Završnom turniru Svjetske lige u brazilskoj Kuritibi.

Srbiji je potrebna ubjedljiva pobjeda protiv Francuske danas  kako bi se plasirala u polufinale takmičenja.

Amerikanci su bili bolja ekipa i zasluženo su došli do pobjede, ali utisak je da je tas na vagi mogao i na drugu stranu, da su izabranici Nikole Grbića bili koncentrisaniji u pojedinim trenucima meča.

Rival je lako došao do prvog seta (25:22), posle čega je Srbija zaigrala mnogo bolje. Ipak, Amerikanci “kradu” drugi set serijom od pet poena (25:23) i stižu do velike prednosti.

U trećem dijelu igre Srbija je dominirala (25:19), a slična igra viđena je i u posljednjem setu.

Ipak, Amerikanci u odsudnom trenutku pojačavaju servis, na šta srpski odbojkaši nisu imali odgovor, pa je pobjeda pripala protivniku.

Ipak, Srbija može do polufinala takmičenja, ukoliko u četvrtak ubjedljivo savlada selekciju Francuske, koja je u prvom meču bila bolja od SAD sa 3:2.