Poraz fudbalera BiH od Meksika

February 1, 2018, 8:31 am

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je rano jutros po našem vremenu na stadionu ‘Alamodome’ u San Antoniu od Meksika sa 0:1.

Jedini gol u ovom prijateljskom meču je postigao Hugo Ajala u 65. minuti.

Već u prvoj minuti dobru priliku za Meksiko je propustio Giovani Dos Santos kada je iskosa sa desne strane šutirao pored gola. Isti igrač je bio u šansi u 6. minuti, ali je golman BiH Ibrahim Šehić odbranio.

Nakon jednog kornera u 10. pokušao je Goran Zakarić sa distance, a lopta odlazi pored gola. Pet minuta poslije pokušao je Stjepan Lončar glavom nakon ubačaja Zakarića, no nije bio precizan.

U finišu prvog poluvremena Mersudin Ahmetović je šutirao sa dvadesetak metara, ali šalje loptu pored gola.

I drugo poluvrijeme Meksiko je otvorio prilikom kada Karlos Vela pogađa vanski dio mreže.

Sljedeću šansu Meksikanci su pretvorili u pogodak. Ajala je nakon kornera bio je najviši u skoku i glavom poslao loptu iza leđa Kenana Pirića, koji je dobio priliku umjesto Šehića.

Do kraja utakmice je tempo igre opao i rezultat se nije mijenjao. U 83. Almir Bekić zbog povlačenja dobija drugi žuti karton, pa je bh. tim utakmicu završio sa igračem manje.

Bio je ovo drugi neč selektora Roberta Prosinečkog i prvi poraz.

„Momci su dali sve od sebe. Meksiko je veoma kvalitetna reprezentacija. Zadovoljan sam igrom, pogotovo u prvom poluvremenu. Borba, trka, zalaganje su bili izvanredni. U drugom je umor učinio svoje, ali su igrači dali sve od sebe. Ukupan dojam je vrlo dobar, mladi igrači su opravdali poziv za reprezentaciju na ovoj turneji”, rekao je Prosinečki.

Izvor: Nezavisne novine