Političke poruke: Albanci provocirali u Švedskoj (VIDEO)

August 5, 2022, 6:45 am

Navijači makedonskog kluba Škendije razvili su transparent na gostovanju u Švedskoj koji bi morao da bude sankcionisan od Evropske fudbalske federacije.

Oni su od prvog minuta utakmice 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija protiv AIK-a razvili transparent koji se tiče južne srpske pokrajine. Napisali su Kosovo je Albanija a tokom meča su držali zastavu na kojoj su dijelovi Crne Gore, Makedonije i Grčke u sastavu Albanije

Poruka se jasno mogla vidjeti već u prvom minutu kada je Škendija povela golom kapitena Hasanija i svi igrači su potrčali upravo ka navijačima kako bi proslavili pogodak.

UEFA ranije nije pokazivala nikakvu toleranciju na ovakve političke parole, a za očekivati je da tako bude i ovog puta. Utakmica između AIK-a i Škendije na kraju je završena rezultatom 1:1.

Izvor: srpskainfo