Partizanu pobjeda u posljednjem sekundu!

October 20, 2016, 10:59 am

Košem Stefana Birčevića u posljednjoj sekundi košarkaši Partizana savladali su Ludvigsburg 65:64, na debiju u FIBA Ligi šampiona.

Njemački tim je imao dva slobodna bacanja pri vođstvo 64:63 na 12 sekundi prije kraja, ali je Amerikanac Ves Vošpun promašio oba, nakon čega je Birčević uhvatio loptu, predao je Hečeru, on u uglu proigrao usamljenog Ratkovicu, koji umjesto šuta za tri pronalazi Birčevića u reketu, a ovaj prije sirene pogađa za pobjedu.

Partizan je odigrao sa mnogo oscilacija u Njemačkoj, gubio je i vodio sa 11 poena razlike, “prodao” više od 20 lopti, ali je uspio da zabilježi šestu uzastopnu pobjedu u oktobru.

Tim Aleksandra Džikića je očajno počeo meč, gubio je 13:2 i prvi koš iz igre postigao tek u sedmom minutu meča, ali je već do kraja prvog perioda preokrenuo serijom 16:3. U nastavku meča crno-bijeli su prije svega jakom odbranom diktirali ritam, a nemoć domaćina u napadu su kažnjavali eksplozivnim napadima.

Serijom Birčevića stižu do dvocifrene prednsoti sredinom trećeg perioda (46:35), ali potom ulaze u krizu. Ludvigsburg smanjuje na -6 pred posljednji period, u kojem su se crno-bijeli ispromašivali i poputno pali u odbrani, pa domaćin stiže do preokreta na 61:60, dva i po minuta prije kraja.

Birčević tada pogađa važnu trojku, nakon čega Partizan ne uspijeva da kazni promašaj domaćina, Gonsalvez uzvraća, nakon čega griješi Ratkovica, da bi 12 sekundi prije kraja Vošpun iznudio dva slobodna bacanja. Umjesto da ovjeri pobjedu, on promašuje oba, nakon čega je uslijedila opisana akcija crno-bijelih za veliku pobjedu na povratku u Evropu.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je junak Birčević sa 15 poena uz 5 skokova, 11 je dodao Vil Hečer, ali je izgubio pet lopti, dok je dvocifren bio još samo Branislav Ratkovica sa 10 poena uz 5 asistencija.

Martin je predvodio Ludvigsburg sa 14 poena i 4 skokova, po 12 su dodali tragičar Vošpun i Gonzalves, dok je 10 uz 9 skokova ubacio Tieman.