Osma pobjeda u nizu za crno-bijele

December 16, 2020, 5:24 pm

Fudbaleri Partizana pobjedom su okončali posljednju utakmicu u jesenjem dijelu sezone, protiv Mladosti u 19. superligaškom kolu – 4:0 (2:0).

Iako je bila dosta turbulenta, crno-bijeli ovu godinu zatvaraju u dobrom raspoloženju i nadi da će s ovakvim partijama nastaviti i početkom februara kada će se lopta ponovo zakotrljati.

Trijumfom je ekipa Aleksandra Stanojevića napravila još jedan korak ka rekordu i nizu koji drži tim Marka Nikolića iz 2017. godine, od devet pobjeda u svim takmičenjima.

Ova ekipa je na cifri od osam uzastopnih trijumfa, pa će na prolJeće nastaviti da juri rekord.

Za razliku od gostovanja Voždovcu minulog vikenda, Partizan se ovog puta nije mučio da slomi otpor rivala, već je do prednosti stigao u pravom trenutku po njih, a onda rutinski kontrolisao zbivanja na terenu i “odradio posao”.

Gosti nisu došli s željom da se samo brane, ali nisu ni uspijevali da ozbiljnije zaprete, prIJe svega iz kontri.

Crno-bijeli su bili konkretniji, a ofanzivnu su krunisali sa dva gola u prvom poluvremenu. U 24. minutu, Suma je lepo proigrao Asana, koji je sjajnom reakcijom postigao 10. gol u sezoni.

Nekih 20-ak minuta poslIJe toga, ponovo su gosti vadili loptu iz mreže. Krajišnik je oborio Vujačića, a glavni arbitar svirao penal, koji je u gol pretvorio Bibras Natho.

U drugom poluvremenu nije viđeno mnogo toga, ni jedni ni drugi nisu bili pretjerano motivisani da u poslednjih 45 minuta ove godine, po beogradskoj zimi pokažu nešto više.

Šansu su na obe strane dobili mlađi igrali, a crno-beli su imali pobjedu u džepu i nisu želeli da srljaju, a, dodatno su je osigurali u 59. minutu utakmice. Tada je Sejduba Suma po drugi put asistirao, sada za Ivana Obradovića, koji je postigao prvenac po povratku u Humsku.

Konačan rezultat ove utakmice i tačku na ovu godinu za crno-bijele stavio je Lazar Maković, koji je postigao u 84. minutu drugi gol, u razmaku od samo nekoliko dana, pošto je strijelac bio i protiv Voždovca.

Superligaši odlaze na zimsku pauzu koja bi trebalo da traje do prvog vikenda u februaru, kada će u sklop 20. kola Partizan dočekati Napredak, a Mladost gostovati Javoru.