Olimpija srušila Partizan

March 10, 2023, 7:04 am

Košarkaši Partizana poraženi su protiv Olimpije u Milanu rezultatom 76:62 u okviru 28. kola Evrolige.

Igrači Etorea Mesine možda nisu imali bučniju podršku uprkos tome što se igralo u Mediolanum Forumu, ali zato jesu do šestog uzastopnog trijumfa u kontinentalnom takmičenju i druge pobjede u međusobnim susretima sa crno-bijelim nakon što su slavili i u Beogradu.

Uvodna dva minuta su nam dala povoda da naslutimo kako će izgledati susret. Nagledali smo se promašaja na obe strane sve dok Kevin Panter nije uzeo stvari u svoje ruke.

Kapiten Partizana je protiv bivšeg tima postigao uvodnih sedam poena svoje ekipe i bio je najzaslužniji za rano vođstvo od 10:2.

Do kraja uvodnih 10 minuta Partizan je imao i +9 nakon trojke Džejmsa Nanelija, ali se igra u napadu raspala u drugoj dionici.

Partizan je nakon poena Janisa Papaetrua u prvoj polovini drugog kvartala imala sušni period od gotovo puna četiri minuta tokom koje protivnik pravi seriju 8:0 i stiže do izjednačenja.

Čak su i poveli kada je Bili Beron pogodio prvu trojku u posljednjem minutu prvog poluvremena, a prije toga je promašio svih pet šuteva iz igre. Generalno, oba tima su veoma loše šutirala (Olimpija 3/16 za trim Partizan 1/6).

Treći kvartal je obilježila rezultatska “klackalica” nakon što je Dante Egzum trojkom u ranoj fazi donio novo izjednačenje. Možda je Partian mogao da iskoristi momentum kada je Ledej realizovao 2+1 za 38:41, ali nije.

Većim dijelom su se dva tima sa linije za slobodna bacanja smjenjivala u vođstvu sa linije za slobodna bacanja, a možda i presudni momenat meča se dogodio u posljednjim sekundama treće dionice kada je Šabaz Nejpir pogodio trojku za 39:36.

Kao da je taj koš nekadašnjeg NBA košarkaša u potpunosti promijenio odnos snaga na terenu.