Oklahoma posle preokreta nadigrala Lejkerse

November 5, 2021, 7:53 am

Košarkaši Oklahome nadigrali su LA Lejkerse sa 107:104 na gostujućem terenu u dramatičnoj završnici u kojoj je Rasel Vestbruk propustio priliku da svom timu donese produžetak meča. Aleksej Pokuševski u igri proveo desetak minuta i pobedničkom timu doprineo sa četiri uspešna skoka.

Lejkersi su dobro počeli meč i vodili sve do završnice čak sa dvocifrenom razlikom i kada se učinilo da neće biti neizvesnosti o pobedniku, Oklahoma je uspela da načini preokret.

Predvođeni Gildžos-Aleksanderom i Tajem Džeromom gosti su uspeli da meč uvedu u neisvesnu završnicu u kojij je Rasel vestbruk bio tragičar.

Vestbruk je na 21 sekund pre kraja izgubio loptu, a onda je u poslednjem napadu na tri i po sekunde do sirene imao priliku da meč odvede u prožetak, ali je promašio šut za tri poena.

U pobedničkom timu najuspešniji je bio Gildžos-Aleksander sa 28 poena, a naš internacionalac Aleksej Pokuševski za deset minuta igre je imao četiri neuspešna šuta uz četiri skoka.

U poraženom timu Lejkersa Entoni Dejvis je bio najefikasniji igrač meča sa 29 poena uz 18 skokova, a Sjajno su ga pratili Vestbruk sa 27 i Karmelo Entoni sa 21 košem, ali to im nije mnogo pomoglo da izbegnu drugi uzastopni poraz od Oklahome.

Košarkaši Jute nastavili su seriju pobeda savladavši Atlantu sa 116:98, a na gostujućim terenima pobede su slavili i timovi Filadelfije i Bostona. Srpski bek Bogdan Bogdanović je i ovaj meč završio sa osam postignutih poena.