Oklahoma pobijedila Nikse, Pokuševski ubacio šest poena (VIDEO)

January 1, 2022, 1:57 pm
U novogodišnjoj noći odigrano je osam utakmica u NBA ligi, ali je od srpskih košarkaša nastupio samo Aleksej Pokuševski. Pokuševski je učestvovao u pobjedi svoje Oklahome nad Njujorkom, dok Bogdan Bogdanović i Boban Marjanović nisu nastupili zbog kovid protokola.

Oklahoma je na svom parketu savladala Nikse 95:90 i tako prekinula mini seriju od dva poraza.

Domaćin je stigao do preokreta u posljednjoj četvrtini, a Pokuševski je imao sasvim dobar učinak jer je za 17 minuta na parketu postigao šest poena (2/3 trojke) i zabilježio osam skokova.

Najefikasniji u pobjedi Tandera bio je Šaj Gildžis-Aleksander koji je susret završio sa 23 poena, Eron Vigins je dodao 13, a Taj Džerom 11 poena.

Kod Niksa, Er-Džej Beret je postigao 26 poena, uz sedam uhvaćenih lopti i tri uspješna dodavanja.

Oklahoma je ostala 14. na Zapadu sa skorom 13-22, dok je Njujork deseti tim Istoka sa 17 pobjeda i 19 poraza.

U odsustvu Bogdanovića Atlanta je pobijedila Klivlend kavalirse 121:118, dok je bez Marjanovića Dalas trijumfovao u Sakramentu – 108:106.

Novogodišnja noć prijala je još Bostonu, Čikagu, Majamiju, Torontu, Memfisu, Јuti i Lejkersima koji su je proslavili trijumfima.