Odličan učinak Jokića i Bogdanovića, Vestbruk za istoriju (VIDEO)

May 4, 2021, 8:11 am

Srpski  reprezentativci Nikola Jokić i Bogdan Bogdanović imali su sjajan učinak u mečevima NBA lige.

Jokić je bio najefikasniji igrač meča sa 32 poena uz devet skokova i pet asistencija ali to nije bilo dovoljno da Denver izbjegne poraz od LA Lejkersa sa 93:89.

Gosti su poveli u prvoj četvrtini ali su domaćini preuzeli inicijativu i preokrenuli rezultat u drugoj četvrtini. Potom su nastavili u istom tempu i uvećali prednost koju Denver nije uspio da anulira iako su dobili poslednju četvrtinu. Pobjednički tim je predvodio Entoni Dejvis sa 25 poena.

Bogdan Bogdanović je bio sjajan u pobjedi Atlante nad Portlndom sa 123:114.  U prvom poluvremenu je ubacio čak sedam trojki. Meč je završio sa 25 postignutih poena. Danilo Galinari je bio najefikasniji igrač sa 28 poena, a odlično ih je pratio Tre Jang sa 21 poenom i 11 asistencija. Goste iz Portlanda predvodio je Demijan Lilard s 33 poena, a pratio ga je Si Džej Mekalum sa 20, ali je to bilo nedovoljno da se sačuvaju od poraza.

U pobjedi Vašingtona nad Indijanom 154:141 najviše se istakao Rasel Vestbruk sa 14 poena uz 21 skok i 24 asistencije i postao jedini igrač u istoriji najjače košarkaške lige koji je dvaput u karijeri imao po 20 ili više asistencija i skokova. Bio je to 178. tripl-dabl beka Vašingtona kom nedostaju još samo tri takva učinka da bi dostigao rekordera Oskara Robertsona.

Najefikasniji igrač pobedničkog tima na kraju je bio Japanac Rui Hačimura sa 27 poena. U poraženoj Indijani Levert je bio najefikasniji igrač meča sa 33 poena.

Nesvakidašnji učinak imao je i Stef Kari koji je u pobjedi Golden stejta nad Nju Orleansom  123:108 postigao 41 poen kova. U poraženom timu najefikasniji je bio Zajon Vilijamson sa 32 poena.

Rezultati: Detroit – Orlando 112:119, Vašington – Indijana 154:141, Nju Orleans – Golden stejt 108:123, Atlanta – Portland 123:114, Čikago – Filadelfija 94:106, Memfis – Njujork 104:118, L.A. Lejkers – Denver 93:89, Juta – San Antonio 110:99

Izvor: Srpskainfo/ Darko Dragičević