Odbojkašice Srbije poražene od Italije

June 15, 2022, 6:41 am

Ženaska odbojkaška reprezentacija Srbije doživjela je poraz u Braziliji od Italije rezultatom 3:1 (21:25, 25:14, 25:15, 25:20) u okviru Lige nacija.

To je drugi poraz za izabranice Danijelea Santarelija, nakon što su prethodno bolje od njih bile Tajlanđanke, nakon čega su uslijedile pobjede protiv Holandije i Bugarske.

Srbija je bolje ušla u meč, osvojila prvi set, ali tu i stala nakon čega su potpunu dominaciju pokazala Paola Egonu i njene saigračice.

Blok i servis su stali, dok su protivnice već i od ranije bile bolje u fazi napada.

Upravo je Egonu bila najbolja poenterka sa 23 osvojena, a pratila ju je Aliće Degradi sa 16, odnosno Katarina Boseti sa 12 pogodaka.

Kod srpske selekcije najbolje su bile Ana Bjelica sa 19 poena, Katarina Lazović sa 13 i Maja Aleksić koja je imala sedam poena.

Srbija naredni meč igra već u četvrtak od 20 časova protiv Јužne Koreje, dok će Italijanke na megdan Domenikanskoj republici.

Srbija je trenutno sedma na tabeli Lige nacija sa tri pobjede i dva poraza, a poziciju ispod je Italija sa istim odnosom pobjeda i poraza, ali i slabijim set količnikom.

RTRS (Foto: Xinhua)