Novi uspeh atletičara Atletskog kluba ”SAN” iz Prnjavora i Atletskog kluba ”DERVENTA”(FOTO)

March 18, 2024, 8:38 am
Na Ekipnom i Pojedinačnom Imlek Prvenstvu Republike Srpske u krosu održanom na terenima trim staze u Laktašima u organizaciji Atletskog saveza Republike Srpske, atletičari Atletskog kluba ”SAN” iz Prnjavora i Atletskog kluba ”DERVENTA”ponovo su imali uspeha.
Marija Malešević je nastavila osvajati medalje na prvenstvima Republike i posle bronzane medalje na prošlogodišnjem krosu na 1000 m, ovaj put je osvojila srebrenu medalju u krosu na 3000 m u kategoriji starijih juniorki.
Srđan Stanišić je posle prošlogodišnje bronzane medalje na 4000 m u kategoriji mlađih juniora, ove godine popeo se jednu stepenicu više i osvojio srebrenu medalju i Titulu Vice prvaka Republike Srpske u krosu na 4000 m za mlađe juniore.
Treću medalju je osvojio Kristijan Marić u trci juniora na 4000 m čime je nastavio kontinuitet osvajanja medalja na Kros Prvenstvima Republike Srpske.
Mlada ekipa Atletskog kluba ”DERVENTA” u sastavu Marina Budišić, Jovana Miladinović i Anđela Milaković, osvojila je peto mesto ekipno u kategoriji pionirki na 1000 m
Mi se zahvaljujemo našem Generalnom sponzoru Darjanu Đuriću i njegovoj firmi Prokop inženjering d.o.o., koji nam pomažu u gorivu prilikom odlaska na takmičenja protekle tri godine.
Takođe se zahvaljujemo Nikoli i Peri Vrhovcu i Pekari Cvijeta, koji nam obezbeđuju hranu  za naše takmičare prilikom odlaska na takmičenja.
Takođe se zahavljujemo Nikoli Vujasinoviću i njegovor firmi poljoprivredne apoteke ”Agroprom” na posuđenom prevoznom sredsvu za organizaciju Ekipnog i Pojedinačnog prvenstva Republike Srpske u krosu u Laktašima, kao i firmi “AQVA – tim” na doniranoj vodi za sve učesnike krosa u Laktašima.
Hvala i svim članovima kluba na pomoći oko organizacije krosa u Laktašima.