Neubjedljivi Marej se namučio protiv Melcera

January 5, 2017, 7:55 am

Endi Marej plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Dohi, ali se najbolje rangirani teniser svijeta namučio protiv Geralda Melcera.

Britanac je savladao Austrijanca sa 7:6(6), 7:5, poslije skoro dva i po sata naporne borbe.

Marej je uspio da preokrene brejk zaostatka u prvom setu, koji je dobio u taj-brejku nakon što je u desetom i 12. gemu propustio ukupno četiri set lopte.

Melcer mu je sjajno parirao i u drugom setu, odbranio je servis prilikom prve brejk šanse rivala na 2:2, ali nije uspio i u sedmom gemu. Britanac je potom imao dvije šanse da meč riješi u devetom gemu, Melcer je spasao obje brejk šanse, nakon čega oduzima servis rivalu i vraća brejk za izjednačenje na 5:5.

Međutim, Austrijanac ne koristi momentum, iscrpljen poslije napornog brejka odmah gubi servis iako je izbirio đus nakon 0:40, pa Mari u 12. gemu koristi treću meč loptu da okonča duel.

Sljedeći rival prvom teniseru svijeta biće Španac Nikolas Almagro, koji je u osmini finala u dva seta eliminisao sedmog nosioca Filipa Kolšrajbera iz Njemačke.

U srijedu je četvrtfinale turnira izborio i Novak Đoković, lakom pobjedom nad Argentincem Orasijom Sebaljosem.