Nervozni Jokić izgubio, Dončićevi Mavsi ispustili trijumf

October 20, 2022, 5:26 am

Ništa nije vrijedilo ni 27 poena Nikole Jokića, Srbin je dodao šest asistencija, ali imao samo četiri skoka. I u novoj eri, bez Gobera, Juta je “otela” reket Denveru. Srbin je bio frustriran na meču.

U finišu meča Nikola je napravio faul u napadu. Denver nije našao rješenje za sjajnog Kolina Sekstona koji je ubacio 20 poena i par odlučujućih koševa u finišu. Markanen je dodao 17, već na poluvremenu Džezeri kojima svi prognoziraju lutriju na kraju sezone su ispraćeni ovacijama, Nagetsi bukvalno nisu znali šta ih je snašlo, na kraju je bilo 123:102 za Jutu.

Aron Gordon dobar kod gostiju sa 22 poena i 10 skokova, Porter-Džunior je dodao 15, gosti iz Kolorada ubacili su samo pet trojki, Juta je pogodila 16 i uz prednost u skoku, to je bilo dovoljno za ipak veliko iznenađenje.

Dežonte Marej se sjajno uklopio u tim Atlante, na derbiju je ubacio 20 poena, imao 11 asistencija i čak pet ukradenih lopti, navijači Houksa se sada naslađuju pri pomisli na kombinaciju Marej-Jang. Doskorašnji igrač Sparsa je najveće pojačanje za tim iz Džordžije.

Jang je završio sa 23 poena i 13 asistencija pa slabašni Roketsi nisu imali šansu. Sa Bogdanovićem ovaj tim ima veliki potencijal. Kod Teksašana Kevin Porter Džunior 21 poen, Bobi Marjanović nije dobio priliku.

Dalas Maveriksi su vodili sa 22 razlike u Feniksu i izgubili meč. Luka Dončič je do poluvremena ubacio 20 poena (na kraju 35), izgledalo je da tim iz Teksasa ništa ne može da zaustavi na putu ka pobjedi. Ali kao da su počeli prerano da se raduju.

U trećoj četvrtini se Feniks spustio na -7, na kraju je presudio u posljednjem minutu Damion Le, teškim šutem, a Slovenac nije uspio da donese pobjedu step-bek trojkom. Nevjerica na licu igrača Dalasa, zaista su na nevjerovatan način dozvolili preokret, na poluvremenu je bilo +17, na semaforu je na kraju stajalo 107:105 za Sanse.