NBA: Bobi na parketu, Bjelica i Jokić na visini zadatka

December 18, 2016, 12:37 pm

Jokićev Denver jedini je zabilježio pobjedu nad  Njujork Niksima sa 127:114, a košarkaš iz Sombora ponovo je bio blizu dabl-dabla. Nikola je drugu utakmicu zaredom bio starter, na parketu je proveo 20 minuta i postigao 10 poena, ali je ponovo imao problem sa ličnim greškama.

Napravio ih je pet, koliko i Galinari i Čendler, čija je minutaža takođe bila skraćena. Najefikasniji kod Nagetsa bio je Kenet Farid sa 25 poena, dok je tri poena manje dodao Emanuel Mudiaj. S druge strane, istakao se Karmelo Entoni postigavši 29 poena, uz samo četiri promašaja iz igre.

Baš kao Jokić, i Nemanja Bjelica je ubacio 10 poena, u porazu Minesote od Hjustona poslije produžetka, sa 111:109. Srpski krilni košarkaš dobio je 15 minuta na parketu i odlično ih iskoristio – uhvatio je 4 lopte, a iz igre je šutirao 4-6, dok je iz tri pokušaja pogodio dvije trojke, jednu veoma važnu u produžetku.

Timbervulvsima nije pomogla ni fantastična partija Karl-Entonija Taunsa, koji je meč završio sa 41 poenom. Za razliku od prethodnih nekoliko duela, Boban Marjanović dobio je četiri minuta kada je već bilo +20 za Indijanu.

Pejsersi su slavili nad Detroitom rezultatom 105:90, a nekadašnji centar Mega Leksa, Crvene zvezde i San Antonija ubacio je jedan koš i imao jednu asistenciju. U redovima Pistonsa Kentavijus Koldvel Poup je bio najefikasniji sa 20 poena, Redži Džekson je upisao 19 i 10 asistencija, a Andre Dramond 9 poena i 15 skokova. Indijanu je predvodio Pol Džord sa 26 poena, Džef Tig je postigao 19, dok su Glen Robinson i Tadeus Jang dodali po 12.