Napoli slavio protiv Rome u Rimu

March 22, 2021, 7:08 am

Fudbalski klub Napoli pobijedio je direktnog konkurent za Ligu šampiona ekipu Rome rezultatom 2:0.
Roma je igrala vrlo slabo večeras, a Napoli taman koliko treba da dođe do tri velika boda.

Prvu šansu su imali gosti preko Pjotra Zjelinskog u 23. minutu, a kao da to nije bila dovoljna opomena Rominim igračima, pa su samo četiri minuta kasnije gosti poveli. Dris Mertens uz pomoć “živog zida” uspio je iz slobodnog udarca da pogodi za 0:1.

Sedam minuta kasnije je već bilo 2:0 za Napoli i ponovo je strijelac Mertens. Do kraja poluvremena, imala je i Roma jedan dobar pokušaj, kada je šutirao Brajan Kristante, ali se istakao i golman Napolija, David Ospina.

U nastavku je Napoli umješno čuvao stečenu prednost, a “Vučica” je najbliža golu bila u 61. minutu, kada je Lorenco Pelegrini pogodio okvir gola.

S ovim trijumfom, Napoli se odvojio na tabeli od Rome i ima tri boda više od nje, a dva manje od Atalante i Juventusa.