Napoli pobijedio Zvezdu sa 3:1

November 29, 2018, 8:15 am

Fudbaleri Crvene zvezde gostovali su Napoliju u petom kolu grupe C Lige šampiona, popularno nazvane “Grupa smrti”.

22:53
93’ Utakmica je završena, navijači oba tima su pozdravili svoje ljubimce. Konačan rezultat 3 na prema 1 za domaćina.

22:50

90’ Utakmica će biti produžena tri minuta. Napoli je pokazao da je kvalitetniji, ali je Crvena zvezda stekla vrhunsko iskustvo ovogodišnjim učešćem u Ligi šampiona.

22:39
80’ Borjan hvata “živu” loptu
Poslije akcije po desnom boku, igrači Zvezde su ostavili samog Ruisa da se namjesti na šut. Snažno je pucao, ali pravo u Borjana koji hvata tu loptu.

22:37

77’ Milojević pravi posljednju izmjenu
Na terenu je Lorenco Ebesilio koji ulazi umesto Simića, dok u istom minutu Insinje izlazi, a u ekipi Napolija na terenu je Pjotr Žjelinski.

22:33
73’ Umalo prilika za Gobeljića
Lijepu akciju kreirali su momci u crvenim dresovima, pa je posle dodavanja Marina i Bena, Rodić centrirao sa lijeve strane. Poslao je loptu na drugu stativu gde se umalo u šansi našao Gobeljić.

22:27
68’ Zvezdi se vratilo samopouzdanje
Odlično je po lijevoj strani probio Simić, pokušao da vrati povratnu, ali je ona presječena. U nastavku akcije šutirao je i Krstičić, daleko preko gola.

22:23
64’ Druga izmjena u Crvenoj zvezdi
U igru će oporavljeni Dušan Jovančić, koji menja Slavoljuba Srnića u veznom redu.

22:16

57’ Gol! Odličnom asistencijom Martina, proigran je Ben Fardu koji postiže gol za Crvenu zvezdu! 3:1 u Napulju, mnogo navijača Zvezde na stadionu u Napulju je proslavilo ovaj pogodak.

22:11
52'Gol! Sjajan napad Napolija, Mertens postiže sjajan gol, čime postaje najbolji strijelac Napolija u istoriji evropskih takmičenja. Borjan nije imao šanse.

22:07
49’ Nakon prvog ofsajda u kojem su se našli igrači Napolija, uzimaju loptu igračima Crvene zvezde i izborili su korner. Na sreću po Beograđane, loše izveden napad iz kornera.

22:06
46’ Nije želio da čeka Milojević sa izmjenama i već je na poluvremenu u svlačionici ostavio Nikolu Stojiljkovića. Umjesto njega u Ligi šampiona debituje Dejan Joveljić.

22:05
45’ Počelo je drugo poluvrijeme, vidjećemo da li je došlo do nekih promjena u sastavima.

Rezultati by SofaScore

21:48

Kraj prvog poluvremena, igrači Zvezde moraju nešto promijeniti u svojim redovima.

21:33
33’ Gol! Zvezda gubi sa 2:0

Na asistenciju Fabijana Ruisa gol postiže Mertens.

21:31
31’ Sada pokušava i Fabijan Ruis
Dobio je vezista Napolija malo prostora ispred kaznenog prostora, odlučio se za udarac, ali je prebacio prečku.

21:28
28’ Borjan spriječio novi gol Napolija!
Odlično je Kulibali iznio loptu iz zone odbrane, a onda stigao u samu završnicu. Kaljehon je centrirao na peterac, tamo je Senegalac bio najviši u skoku, ali je Borjan opet sjajno intervenisao.

21:27

26’ Zvezda se oslobodila pritiska
Konačno su “crveno-beli” došli do predaha na “San Paolu” i vezali nekoliko minuta dobre igre. Pokušao je i Rodić ubacivanjem sa levog boka, ali posle šanse Simića nije bilo previše uzbuđenja.

21:22
23’ Veljko Simić promašio izjednačenje!
Kakav potez Marka Marina i veliki promašaj Veljka Simića! Nekadašnji nemački reprezentativac se oslobodio čuvara i magičnim potezom pronašao Simića, ali je on slabo šutirao u bliži ugao i Ospina je nekako odbranio.

21:20

19’ Prvi pokušaj Zvezde
Tek posle dvadesetak minuta gosti su zaprijetili, sa velike udaljenosti šutirao je Slavoljub Srnić, ali nije bio precizan.

21:19
18’ Degenek sprečio veliku priliku
Ponovo se otvorila polukontra za domaće, Insinje je nastavio dodavanjem za Mertensa, a njemu je loptu oduzeo Degenek prije nego što je ušao u šansu.

12’ Ančelotijevi izabranici ne staju
Sada su kombinovali Insinje i Kaljehon koji je centrirao sa desne strane, najviši u skoku bio je Mertens, ali je lopta prošla pored stative.

21:11

11’ Gol – Napoli je brzo “načeo” Zvezdu!

Napolitancima se isplatio pritisak na startu jer su, posle dvije loše reakcije Marka Gobeljića, došli do prednosti. Desni bek Zvezde je prvo omogućio korner rivalu, a onda mu je pobjegao Marek Hamšik kojem nije bilo teško da iz peterca sprovede loptu u mrežu.

21:08
8’ Domaćin prijeti od samog početka
Insinje ponovo bježi Babiću, ali je slabo šutirao i Borjan je lako uhvatio loptu.

21:06

6’ Prva velika šansa za Napoli!
Fantastičnu akciju izveli su igrači u plavim dresovima u kojoj su učestvovali gotovo svi istureni igrači. Insinje je odložio desno do Kaljehona koji oštro ubacuje na peterac, odatle je Mertens pokušao petom i bio blizu da postigne gol, ali je Zvezdu po ko zna koji put spasao Milan Borjan.

21:05
5’ Zvezda oštro ušla u meč
Sada je Simić faulirao protivnike i očigledna je želja gostiju da budu agresivniji nego u uvodnoj fazi prvog meča sa Napolitancima.

21:04
3’ Stojiljković povredio Ospinu
Već nakon prvog napada “crveno-belih” reagovala je odbrana domaćih i lopta je pala u ruke golmanu Davidu Ospini. U njega je udario Nikola Stojiljković i kolumbijski čuvar mreže je ostao na zemlji. Rezervista Orestis Karnezis se ozbiljno zagrijavao, ali se Ospina posle nekoliko minuta pridigao.

21:00
1’ Počela utakmica na “San Paolu”
Gobeljić je ipak na desnom beku, dok je Slavoljub Srnić uz Krstičića u veznoj liniji. Veljko Simić je nešto istureniji uz desnu aut liniju.

Liga šampiona – peto kolo:
Napoli – Crvena zvezda

Napulj
stadion: San Paolo
broj gledalaca: 55.000

Sudije: Hesus Hil Mansano (Španija), Anhel Nevado Rodriges (Španija), Dijego Barbero Sevilja (Španija), Injigo Prijeto Lopes de Serain (Španija), Huan Martines Munuera (Španija), Rikardo de Burgos (Španija)

Sastavi: Napoli (4-4-3): Ospina – Maksimović, Albiol, Kulibali, Rui – Alan, Hamšik, Fabijan Ruis – Kaljehon, Mertens, Insinje
Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan – Gobeljić, Babić, Degenek, Rodić – Krstičić, Srnić – Marin, Ben, Simić – Stojiljković