Napoli osvojio Kup Italije

June 18, 2020, 6:21 am

Fudbaleri Napolija osvojili su Kup Italije pobijedivši u finalu Juventus. Odluka o osvajaču Kupa pala je u srijedu naveče poslije boljeg izvođena jedanaesteraca u Rimu (4:2).

Poslije 90 minuta nije bilo pogodaka, iako je bilo dosta prilika. Prvi je zaprijetio fudbaler Juventusa Kristijano Ronalno, ali nije bio uspješan kao ni njegovi saigrači u nastavku, ali i igrači Napolija. U drugom minutu nadoknade srpski štoper Nikola Maksimović je imao najbolju priliku za Napoli. Šutirao je glavom poslije kornera sa lijeve strane, a lopta je poslije nekoliko odbitaka i odbrane Đanluiđija Bufona završila na stativi pa su penali odlučivali o pobjedniku. U penal seriji Napolitanci su bili uspješniji i slavili sa 4:2.