Moskva je Lokomotivina – Nikolić grabi ka Ligi šampiona

July 17, 2020, 6:16 am

Fudbaleri Lokomotive pobijedili su CSKA sa 2:1 u pretposljednjem kolu ruske Premijer lige.

Izabranici Marka Nikolića do velika tri boda uspjeli su da dođu golom iz penala u 92. minutu. Nababkin je odigrao rukom i arbitar nije imao sumnju nakon što je pogledao snimak.

Lokomotiva je pobjedom protiv gradskog rivala došla na korak do direktnog plasmana u Ligu šampiona, pošto sada ima pet bodova više od Krasnodara, ali i meč više.

Lokomotiva i CSKA odigrali su dobar meč, bilo je dosta prilika na obje strane, a na kraju je tri boda otišlo drugoplasiranoj ekipi ruskog šampionata.

Ekipa Marka Nikolića do prednosti je došla u 33. minutu. Eder je fauliran u kaznenom prostoru, a posle konsultacije s VAR-om arbitar je pokazao na bijelu tačku.

Strijelac iz penala bio je Mirančuk. Sa rezultatom 1:0 otišlo se na poluvremenu.

CSKA je mnogo bolje ušao u drugo poluvreme, a taman kada se činilo da Lokomotiva lakše diše, uslijedio je izjednačujući gol.

Hrvatski fudbaler Nikola Vlašić odlično je ispratio napad CSKA i udarcem u bliži ugao pogodio za 1:1. Igrao se 71. minut.

Do kraja smo gledali otvoren fudbal, a u 90. minutu uslijedila je velika glupost Nababkin. Skrivio je očigledan penal, a Mirančuk ga je iskoristio čime je donio veliku pobedu Lokomotivi.

Lokomotiva u posljednjem kolu gostuje Uralu, dok CSKA čeka Tambov.