Monako u Milanu ušao u plej-of

April 1, 2022, 7:22 am

Košarkaši Monaka obezbijedili su plasman u plej-of Evrolige pošto su u Milanu nadigrali Olimpiju rezultatom 72:63.

Tim Saše Obradovića je u “gradu mode” stigao do 14. trijumfa u sezoni, a uz 13 poraza to je dovoljno da se kolo prije kraja obezbjedi plasman među osam najboljih.

“Manekeni” su sada na skori 18-9 i nisu iskorististili poraz Reala da se osamostale na drugoj poziciji na tabeli.

Olimpija je imala dvocifrenu prednost u prvom poluvremenu, ali je serija Monaka 20:1 tokom treće četvrtine, od 42:31 do 43:51 bila presudna da se tas prebaci na stranu gostiju.

Majk Džejms je predvodio “kneževe” do trijumfa sa 19 poena i osam asistencija, dok je Hol dodao 16 poena i osam skokova.

U domaćem taboru Šejvon Šilds je bio najefikasniji na meču sa 22 poena, pet asistencija i tri skoka.

Izvor: Nezavisne novine