Mladi košarkaši Srbije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva

July 14, 2015, 8:22 am

U drugu fazu takmičenja reprezentacija Srbije je prenijela maksimalna četiri boda, a večeras je zadržala stopostotan učinak, tako da i u slučaju poraza u protiv Belgije i Francuske ima zagarantovano četvrto mjesto.

Mladi košarkaši Srbije večeras su imali znatno više problema nego u prethodne četiri utakmice, jer je domaćinima šampionata ovo bila možda i posljednja prilika da se uključe u borbu za četvrtfinale.

Izabranici Vladimira Đokića pokazali su dosta nervoze, koja je u prve tri četvrtine prouzrokovala čak devet promašenih slobodnih bacanja iz 15 pokušaja, zbog čega je neizvjesnost trajala do samog kraja.

U posljednju četvrtinu reprezentacija Srbije je ušla sa deset poena prednosti, ali je tada došao nevjerovatan pad i Italija je za četiri minuta napravila seriju od 15:0 i povela sa 59:54.

Usledio je, ipak, dobar finiš tima Srbije, koji je odličnom igrom u odbrani zaustavio nalet Italijana, a u posljednjoj četvrtini penali su iskorišćeni stopostotno (osam od osam), pa je na kraju ostvarena još jedna pobjeda.

Srbija: Rebić 12, Zagorac 7, Gudurić 10, Rakičević, Apić 4, Babović, Jaramaz 15, Davidović 7, Bursać, Kaplanović, Šalić, Tejić 12.

Italija: Kapeleti, Lupusor 2, Lakvintana 4, Spati 4, Spizu 12, Venkato 1, Flakadori 5, Fontekio 10, Akele 8, Beneti, Zili 7, Vedovato 8.