Milan srušio Juve i uzeo Superkup! (VIDEO)

December 24, 2016, 8:43 am

Fudbaleri Milana osvojili su Superkup Italije pobedivši posle boljeg izvođenja penala Juventus u Dohi sa 5:4. Fudbaleri Juventusa nisu uspjeli da odbrane italijanski Superkup! Poslije trijumfa nad Laciom (2:0) prošle godine u Šangaju, ove sezone su izgubili od Milana u prestonici Katara (5:4) nakon jedanaesteraca.

Posle regularnih 90 minuta bilo je 1:1, isti rezultat je bio i posle produžetaka, a na kraju je odlučio promašaj Dibale (odbrana Donarume) i pogodak Pašalića sa bele tačke.

Juventus je prošle sezone osvojio duplu krunu u Italiji, ali je igrao protiv Milana Superkup jer je upravo crveno-crne prošle sezone savladao u finalu Kupa.

Delovalo je da će crno-beli ponovo biti uspešniji. Poveli su golom Kjelinija u 18. minutu, ali je Bonaventura izjednačio u 38.

Lapadula i Mandžukić su promašili po penal na obe strane, pre nego što je isto učinio i Dibala, a potom je Pašalić obezbedio Milasnu sedmi Superkup i prvi od 2011. godine.

Favorizovani Juventus u petak u Dohi nije bio bolji rival od Milana, koji je kad se sve sabere ipak zasluženo stigao do novog pehara Superkupa Italije.

I to poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca pošto je poslije 120 minuta igre, u kojoj su i jedni i drugi imali svoje šanse da stignu do pobjede bilo neriješeno 1:1.

JUVENTUS – MILAN 1:1 (1:1) penalima 4:5.

Junaci penal lutrije ponovo su bili tinejdžeri – golman Đanluiđi Donaruma, koji je u petoj seriji odbranio udarac Paola Dibale, a onda i mladi Hrvat Mario Pašalić, koji je rutinski šutirao sa “kreča” i prevario Đanluiđija Bufona za veliko slavlje rosonera!

Milanisti su kao finalisti Kopa Italija dobili priliku da igraju za titulu s obzirom da je “stara dama” prošle sezone osvojila “duplu krunu” , odnosno “Skudeto” i trofej Kopa Italija.

Iako su sa “San Sira” najavljivali da će da napadnu Juve na stadionu “Jasim Bin Hamad” u Dohi, jer je to bio recept u prvenstvenoj pobjedi u oktobru golom tinejdžera Manuela Lokatelija, izabranici Masimilijana Alegrija su ipak prvi stigli do prednosti već u 18. minutu.

Iz kornera je sjajno centrirao reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić, a Đorđo Kjelini u stilu majstora borilačkih vještina pogodio mrežu Đanluiđija Donarume – 1:0.

Poslije rezultatskog minusa, Milan je pokušao da uzvrati i uspio je da izjednači u 38. minutu – Đakomo Bonaventura odlično je reagovao na centaršut sa lijeve strane Hezusa Hoakina Fernandeza Saenz de la Torea ili jednostavno Susa i glavom pogodio lijevi ugao – 1:1.

U nastavku se vodila žestoka borba na sredini terena, ali je Milan u 57. minutu bio veoma blizu preokreta nakon što je Alesio Romanjoli poslije kornera glavom pogodio prečku.

Četiri minuta kasnije i Juve je mogao do novog vođstva, međutim odlično je reagovao golman Donaruma poslije udarca Samija Kedire sa ivice kaznenog prostora.

Trener Juventusa Masimilijano Alegri, koji je Milanu donio posljednji trofej 2011. godine u Superkupu u Pekingu, umjesto Pjanića u 67. minutu je uveo Paola Dibalu i od tada je počela opsada gola Milana.

Dibala je u 76. minutu bio za malo neprecizan sa ruba šesnaesterca, da bi poslije par minuta ponovo opasno zaprijetio Donarumi, koji je krajnjim naporom ukrotio njegov udarac.

Mogli su i rosoneri da riješe meč u 83. minutu kad je glavom iz peterca šutirao Karlos Baka, ali je udarac kolumbijskog napadača odlično odbranio vremešni kapiten Juventusa Bufon, kojem je susret u Kataru bio 600. u crno-bijelom dresu.

Imao je Kolumbijac još dobrih prilika da se proslavi u Dohi, ali se u nekoliko navrata propisno ispromašivao.

Produžeci nisu donijeli posebno kvalitetnu igru, ali je Dibala u 116. minutu imao “meč-loptu” za Juventus!

Mogao je sa desetak metara da bira gdje će šutirati ali je tukao visoko iznad prečke Donarume.

U 120. minutu desila se sporna situacija – Juve je tražio jedanaesterac nakon što je lopta pogodila u ruku (!?) kapitena Milana, ali je sudija Antonio Damato odsvirao kraj, pa je odluka o pobjedniku italijanskog Superkupa morala da padne iz jedanaesteraca.

ĐIĐIJEV JUBILEJ

Ovaj meč ostaće upamćen i po velikom jubileju kapitena torinskog kluba Đanluiđija Bufona, koji je poslije 600 nastupa u Seriji A, stigao do brojke 600 i u crno-bijelom dresu.

Donaruma brani udarac Dibale

Mario Pašalić 4:3 za veliko slavlje Milana!

Po deveti put u istoriji Superkup Italije igran je izvan granica “čizme” – prvi put je to bilo u Vašingtonu (1993), potom je napravljena pauza od skoro deceniju, pa su uslijedile utakmice u Tripoliju (2002), Njujorku(2003), Pekingu (2009, 2011 and 2012), Dohi (2014) i Šangaju (2015).