Micić odličan u pobedi Efesa, Olimpijakos deklasirao Virtus

December 10, 2022, 8:20 am

Košarkaši Anadolu Efesa slavili su kao gosti protiv ekipe Žalgirisa rezultatom 86:60, u meču 12. kola Evrolige.

Aktuelni šampion Evrolige je utakmicu u Kaunasu prelomio u trećoj četvrtini koju je rješili u svoju korist sa 30:15, nakon izjednačenog prvog poluvremena koje je završeno egal rezultatom  (33:33).

Drugo poluvrijeme Efes je otvorio serijom 15:6 i tu je krenuo pad Litvanskog tima koji se ubrzo našao u dvocifrenom zaostatku i kako je vrijeme odmicalo on je lagano rastao do maksimalnih plus 26.

U redovima pobjednika najefikaniji je bio Rodri Buboa sa 20 poena i sedam asistencija, Vasilije Micić je postigao poen manje uz pet završnih dodavanja, a Vil Klajburn je dodao 17 poena.

Kod Žalgirisa najefikasniji je bio Tajler Kavana sa 15 poena i on je jedini bio dvocifren kod domaćina, dok su Brazdeikis i Ulanovas ubacili po devet poena.

Nakon ove pobjede Efes je na skoru od 7-5, dok je Žalgiris na polovičnom učinku, 6-6.

Još je ubjedljiviji bio Olimpijakos koji je pred svojim navijačima savladao Virtus iz Bolonje rezultatom 117:71.

Crveno-bijeli su utakmicu u Pireju riješili praktično tokom prvih 20 minuta, pošto sun a veliki odmor ponijeli ogromnih plus 26 (61:35).

Drugo poluvrijeme je praktično bilo odrađivanje posla za grčkog velikana, kojeg je do pobjede predvodio Aleksandar Vezenkov sa 19 poena, Mustafa Fal i Aleks Piters su dodali po 15 poena. Dvocifreni su bili i Šakil Mekisik sa 13, odnosno Janulir Larencakis sa 11 poena.

Izvor: SRPSKAINFO