Međedović nastavlja da se muči

March 13, 2024, 10:24 am

Srpski teniser Hamad Međedović zaustavljen je u prvom kolu čelendžera u Finiksu.

Od njega je poslije preokreta bolji bio Benoa Per sa 5:7, 6:4, 6:3, poslije jednog časa i 47 minuta igre.

Hamad ima samo jedan trijumf u novoj godini, u koju je ušao sa dosta optimizma nakon osvajanja NextGen turnira.

Slavio je samo na startu kvalifikacija za Australijan open protiv Marka Čekinata, da bi potom doživjeo poraz od Abedalha Šelbajha.

Takođe, izgubio je u kvalifikacijama za Indijan Vels od Uga Grenijea, nakon što je imao velikih problema sa virusom.

Hamad je u prvom setu u dva navrata imao brejk zaostatka, da bi u 10. i 12. gemu oduzeo servis rivalu i poveo na ovom susretu.

Per je u drugom setu, u sedmom gemu, napravio brejk, dovoljan za izjednačenje, da bi u finišu odlučujućeg seta dva puta oduzimao servis našem predstavniku i tako ga dokrajčio.

Kontroverzni Francuz će u narednom kolu igrati sa boljim iz duela Miler – Boržeš.

Izvor: Nezavisne novine