Mančester siti izbacio Liverpul

December 23, 2022, 7:45 am

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Liverpul 3:2, u četvrtom kolu Liga kupa.

Mančester siti je nakon Čelsija iz ovog kupa eliminisao i Liverpul i sada ih čeka duel sa ekipom Njukasla u narednom kolu.

Siti je bio apsolutno bolji rival u svakoj kategoriji, imali su veći posed lopte više šuteva, šuteva u okvir gola, više kornera i više velikih šansi…

I rezultatski su bili bolji, postigli su gol više od Liverpula pa to logično i znači da oni idu dalje, a da je Liverpul svoje završio.

Haland je na asistenciju de Brujnea već u 10. minutu utakmice postigao pogodak, da bi Fabio Karvaljo deset minuta kasnije doneo “redsima” izjednačenje, 1:1.

Ovim rezultatom se prvo poluvreme utakmice i završilo, da bi Građani preko Mahreza u 47. minutu zatresli mrežu i po drugi put poveli, ali je Liverpul opet izjeddnačio, ovoga puta preko Moa Salaha.

Za konačnih 3:2 postarao se Nejtan Ake u 58. minutu kada je asistirao de Brujne