Madriđani se pobjedom u Barseloni iskupili za poraz od Šahtjora

October 24, 2020, 5:02 pm

U 181. Klasiku Real Madrid je kao gost savladao barselonu sa 3:1 i tako na najbolji mogući način prebolio poraz od šahtjora u ligi šampiona.

Gosti su poveli u petom minutu kada su poslije oduzete lopte na svojoj polovini krenuli u kontranapad, Karim Benzema je odlično uposlio Federika Valverdea koji je ušao u šesnaesterac i iskosa sa desne strane preciznim udarcem pogodio dalji ugao.

Svega tri minuta kasnije Đordi Alba je izbjegao ofsajd zamku i sa live strane asistirao Ansumaneu fatiju koji nije imao težak posao da sa nekoliko metara zatrese mrežu.

Oba tima nastavila su sa napadima, ali golova nije bilo sve do 63. minuta kada je Serhio Ramos realizovao penal, a tri minuta ranije upravo je on oboren u šesnaestercu Katalonaca.

Sudija Munuera je na bijelu tačku pokazao nakon gledanja snimka, a nije bilo sumnje da je Žerar Pike povukao za dres kapitena „kraljevskog kluba“.

U 90. minutu Luka Modrić se majstorskim lažnjacima poigrao sa odbranom Barselone i zatim pogodio nebranjenu mrežu za konačnih 1:3.

Real Madrid sada ima 74 pobjede, dvije više od najvećeg rivala, dok je 35 susreta završeno neriješenim rezultatom.