LŠ: Pobjede Monaka, Real Madrida i Atletika

April 13, 2017, 7:14 am

Fudbaleri Monaka savladali su na gostovanju ekipu Borusije iz Dortmunda sa 3:2, u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

(Dibala 7, 22, Kjelini 55)

U meču koji je trebalo da bude odigran juče, a odložen zbog bombaškog napada, Monako je iskoristio psihički momenat i slavio pogocima Kilijana Mbapea u 19. i 74, autogolom Svena Bendera u 34. minutu.

Strijelci za Borusiju bili su Usman Dembele u 57. i Šinđi Kagava u 84. minutu, za kakvu-takvu nadu u revanšu i Monte Karlu.

Monako je mogao i ubjedljivije da slavi, ali je Fabinjo promašio penal u 16. minutu.

Domaći sastav nije igrao kako se očekivalo, a pogotovo su loše odigralu u prvom dijelu meča.

Prvu pravu priluku vidjeli smo u desetom minutu kada je Obamejang primio loptu i šutirao sa desne strane, ali je njegov pokušaj završio preko gola.

Sudija Danijel Orsato pokazao je u 15. minutu na bijelu tačku poslije duela Mbapea i Sokratisa, ali je Fabinjo nije bio precizan.

“Kneževi” su tri minuta kasnije došli do vođstva preko Kilijana Mbaea koji je postigao gol iz ofsajda.

Petnaest minuta kasnije velika greška Svena Bena koji je poslije centaršuta Andree Rađija s lijeve strane ubacio loptu u svoju mrežu.

Real odnio bodove iz Minhena

Dvostruki strijelac za Real bio je Kristijano Ronaldo, u 47. i 77. minutu i tako stigao do brojke od 100 postignutih golova u evropskim takmičenjima.

Jedini gol za Bajern postigao je Arturo Vidal u 25. minutu, a isti igrač u finišu prvog poluvremena nije iskoristio jedanaesterac.

Najbolju priliku na početku meča na Alijanc Areni imao je Karim Benzema koji je u 18. minutu pogodio prečku.

Sedam minuta kasnije stigla je kazna, pošto je Vidal doveo Bajern u vođstvo. Vidal je poslije centaršuta iz kornera sjajno reagovao i glavom poslao loptu u mrežu Reala.

Obje ekipe su imale prilike da do kraja prvih 45 minuta postignu još neki gol, ali najveće uzbuđenje dogodilo se u sudijskoj nadoknadi vremena.

Frank Riberi je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je pogodila Karvahala, a sudija Nikola Ricoli je procijenio da je to bilo igranje rukom i pokazao na “bijelu” tačku. Odgovornost je preuzeo Vidal, ali je šutirao preko gola.

Samo dva minuta po povratku na teren Real je stigao do izjednačenja pogotkom Ronalda na asistenciju Karvahala.

Španskom klubu posao je dodatno bio olakšan od 61. minuta kada je Havi Martines zaradio drugi žuti karton. ;

Real je nastavio da napada, ali je u tim trenucima Manuel Nojer bio sjajan na golu Bajerna. Međutim, ni Nojer nije mogao sve da zaustavi, pa je Ronaldo u 77. minutu postigao svoj drugi gol na meču i donio pobjedu svojoj ekipi.

Atletiko slavio kod kuće protiv Lestera

Madridski tim je na Kalderonu stekao minimalnu prednost pred revanš za šest dana u Engleskoj.

Jedini pogodak na meču postigao je Antoan Grizman u 27. minutu poslije strata Olbrajtona u šensaestercu. Ipak, to je bila očigledna greška sudije jer je Olbrajton srušio francuskog napadača izvan kaznenog postora.

U nastavku meča domaćini su prijetili pred golom Kaspera Šmajhela, ali nije uspjela da dođe do veće prednosti.

Još jedna sporna situacija – u 60. minutu, Marez je pao u šenaestercu poslije manjeg kontakta sa Gabijem, ali je sudija procijenio da to nije bilo za penal.

Dva minuta kasnije, najbolju šansu za “Jorgandžije” imao je Fernando Tores, ali se pri šutu okliznuo i lopta je završila daleko od gola.

Ekipa Dijega Simeonea imala je do kraja inicijativu, ali su se gosti branili i nisu dozvolili veću prednost domaćina.