LŠ: Čelsijev šokantni preokret, moćni PSŽ!

September 28, 2017, 6:57 am

Bajern se poklonio Nejmaru i Mbapeu. Ova dvojica igrača su uz Kavanija bila ključ pobjede od 3:0 nad Bajernom iz Minhena. Slavio je i Čelsi u nadoknadi vremena drugog kola Lige šampiona.

Poslije prve večeri drugog kola u utorak, Liga šampiona je nastavljena utakmicama grupa A, B, C i D.

Prosjek od tri gola po utakmici od utorka nastavila je Roma pobjedom u Bakuu nad Karabagom 2:1 ranije tokom dana, a prava poslastica je bila sudar Paris Sen Žermena i minhenskog Bajerna u grupi B.

Grupa A:

Fudbaleri Mančester juanjteda pobijedili su u gostima CSKA iz Moskve sa 4:1, dok je Bazel na svom terenu sa 5:0 razbio Benfiku.

Tandem Marsijal-Lukaku je blistao od samog početka utakmice, Lukaku je demonstrirao i snagu i snalažljivost i potpuno nadigrao CSKA. Meč je riješen već u prvom poluvremenu.

Lukaku je u 4. minutu iskoristio centaršut Marsijala i glavom sa oko pet metara savladao golmana Igora Akinfejeva.

Ekipa Žozea Morinja je u 19. minutu povela sa 2:0, a ovoga puta je pogodio Marsijal iz penala. Georgi Šenikov je prethodno oborio Henriha Mihtarijana u kaznenom prostoru.

Mančester je u 27. minutu na sličan način kao kod prvog gola stigao do trećeg, samo je ovaj put Lukaku sa pet metara nogom savladao Akinfejeva poslije ubačene lopte Marsijala s lijevog boka.

Juanjted je u drugom dijelu meča stigao do još jednog gola, a novu asistenciju upisao je Marsijal, koji je ovaj put uposlio Mihtarijana za 4:0, a konačnih 1:4 postavio je Konstantin Kučajev u 90. minutu.

Bazel je poslije prvog dijela igre imao prednost od 2:0, a do prednosti su stigli već u drugom minutu poslije kontranapada koji je okončao Mihael Lang.

U 20. minutu stigli su do drugog gola, a strijelac je bio Dimitri Oberlan, da bi u drugom poluvremenu s tri gola, prvo Rikija van Volfsvinkela u 56. iz jedanaesterca, te Oberlana u 69. i Blasa Riverosa u 76. riješili pitanje pobjednika.

Grupa B:

Parižani su u novu sezonu Lige šampiona u grupi B ušli pobjedom protiv Seltika u Glazgovu 5:0, a Bajern je sa 3:0 bio bolji od Anderlehta. Očekivala se dobra utakmica, sve oči su uprte u Mbapea, Nejmara, Kavanija i njihovu saradnju, a onda je sve već u drugom minutu šokirao Dani Alves, kada je zaboravljen dao gol za prednost Parižana.

Bajern je preuzeo inicijativu, prijetio, ali je jedno jednostavno odlaganje lopte Mbapea za Kavanija značilo i 2:0 za PSŽ poslije samo pola sata igre.

Treći gol, opet u glavnoj ulozi Mbape. Sjajan dribling na malom prostoru zaista je podsjetio na Anrija u mlađim danima, lopta stiže do Nejmara koji se snalazi u kaznenom prostoru i na pola sata do kraja postavlja konačan rezultat utakmice.

U drugoj utakmici iste grupe snage su odmjerili Seltik i Anderleht. Seltik je savladao belgijsku ekipu sa 3:0. Vrebali su igrači Brendana Rodžersa prvi gol do 38. minuta kada je pogodio Lej Grifits poslije odličnog niskog proigravanja Tirnija. U međuvremenu se Uroš Spajić povrijedio, ali je nastavio susret u dresu Anderlehta, samo da bi njegov tim primio još dva gola.

Prvi u režiji Patrika Robertsa koji je u trku prošao pored nekoliko igrača i šutirao ka golu. Uz malo sreće, lopta je ušla u gol, Seltik je duplirao prednost. Pobjedu Seltika potvrdio je Skot Sinkler u nadoknadi vremena.

Grupa C:

Jedna od najuzbudljivijih utakmica večeri igrana je u grupi C u kojoj je Čelsi pobijedio Atletiko Madrid poslije preokreta sa 2:1.

Atletiko je poslije gola Grizmana vodio na svojoj Vandi Metropolitano u prvoj utakmici LŠ na novom stadionu. Vrlo lako je moglo da bude drugačije jer je Azar pogodio stativu već u 13. minutu. Oblak je potom odbranio Morati, da bi Grizman u 40. minutu realizovao penal poslije starta Davida Luiza u kaznenom prostoru.

Čelsi dolazi do izjednačenja u 60. minutu kada je Alvaro Morata iskoristio odličan centaršuta Azara. Samo je okrznuo loptu glavom da bi ona otišla u malu mrežu za izjednačenje 1:1.

A onda.. Šok! Čelsi je u samom finišu u posljednjem napadu 94. minuta uspio da u kaznenom prostoru protivnika odigra odličnu akciju, a strijelac pobjedonosnog gola bio je Miši Batšuaji.

Ranije je u istoj grupi Roma sa 2:1 pobijedila Karabag.

Grupa D:

Fudbaleri Barselone pobijedili su na gostovanju Sporting sa 1:0, dok je Juventus u Torinu sa 2:0 savladao Olimpijakos.

Barselona se namučila u Lisabonu, ali je na kraju ipak uspjela da dođe do trijumfa. Katalonci su do pobjede došli autogolom Sebastijana Koatesa u 49. minutu.

Juventus je pred svojim navijačima u potpunosti nadigrao Olimpijakos, ali je tek golovima u drugom meču stigao do pobjede.

Prvo je Gonsalo Iguain u 69. minutu doveo “Staru damu”, da bi Mario Mandžukić u 80. minutu postavio konačnih 2:0.

Mečevi trećeg kola Lige šampiona na programu su 17. i 18. oktobra.