Ljubiću bodovi iz Doboja

November 3, 2018, 3:59 pm

Golovima A. Žiška i Ferhatovića prnjavorski Ljubić trijumofovao na današnjem gostovanju u Doboju rezultatom 0:2.

Domaćinima je pripala uloga favorite , ali već nako nekoliko minuta bilo je jasno da prnjavorčani u Doboj nisu došli  da bez borbe polože oružije.

Do prve šanse čekalo se do 12. minuta, kada je domaći golman Jupić bio spretniji od Žiška i Burgića.

Jedinu pravu šansu Sloga je imala u 44. minuti kada solo prodor Hozića u pogodak nije uspio pretvoriti Grahovac, ili bolje rečeno njegov šut ukrotio je Ratković.

Ljubitelji fudbala u Doboju morali su čekati drugo poluvreme kako bi vidjeli pogotke.

Ponovo je prvi zapretio Ljubić u 54. minutu preko Burgića, ali je u ovoj put spretniji bio golman domaćih.

Slična sitacija je viđena i u 75. minutu a ovaj put Jupić je bio bolji i od Ferhatovića čija lopta odlazi u korner.

Upravo je iz kornera Ljubić došao do prvog pogotka.

Nakon centaršuta Subića najbolje se u šesnatercu dobojlija snalazi A. Žižak i dovodi Ljubić u vodstvo od 0:1.

Prnjavorčani ni nakon postignutog gola nisu odustajali. Nastavili su sa napadima prema golu Sloge.

Ti napadi dali su rezultat pred kraj meča kada Ferhatiović postiže pogodak i postavlja konačan rezultat 0:2.

U narednom kolu Ljubić će ugostiti Slobodu, dok će Sloga gostovati kod Poleta u Brodu.