LJubić hrabar u Sarajevu; Prnjavorčani poklekli tek u 84. minuti

October 27, 2021, 5:22 pm

Fudbaleri LJubića iz Prnjavora poraženi su u osminifinala Kupa BiH od premijerligaša Sarajeva na njihovom terenu minimalni rezultatom 1:0.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova, a jedini pogodak na stadionu “Asim Ferhatović Hase” viđen je u 84. minuti kada je za domaćina pogodio Dervišagić.

Prvoligaš iz Republike Srpske tako je ostao bez četvrtfinala Kupa BiH, ali sigurno uzdignute glave se vraća kući, jer je Sarajevo ipak ekipa koja igra Premijer ligu BH i godinama su u vrhu bh. fudbala.

Rezultati osmine finala: Sloga GV – Velež 0:6, Leotar- Borac 1:2, Radnik – Široki Brijeg 0:1, Omarska – Igman 0:1, Zvijezda – Posušje 1:1 (penali 6:5), Sloboda – Zrinjski 1:1 (penali 4:3) i Željezničar – Tuzla City 2:4.