Liverpul šesti put šampion Evrope: Salah i Origi podarili Klopu trofej

June 1, 2019, 11:20 pm

Fudbaleri Liverpula novi su šampioni Evrope, a večeras su u finalu pobijedili Totenhem rezultatom 2:0. Strijelci su bili Muhamed Salag iz penala u drugom minutu i Divok Origi u 88, dvije minute prije kraja regularnog toka meča.

Kako je samo počeo duel u Madridu, 25. sekunda i odmah penal. Centrirao je Sane, lopta je pogodila u ruku Sisoka i glavni sudija Damir Skomina nije imao dilemu – pokazao je na bijelu tačku.

Na 11 metara je loptu postavio Mohamed Salah, djelovalo je da je nervoan, dugo se čekalo da krene ka lopti, ali je njegov udarac bio neuhvatljiv za Uga Lorisa.

Francuz je ostao zamalo “kratak”, pa je Salah mogao da krene sa slavljem. I od tada se potpuno promijenio ritam meča, umjesto da se susret otvori, sve je stalo.

Totenhem je bio šokiran, napadao je sporadično, ali su i Son i Kejn bili potpuno odsečeni. Sa druge strane, “Creni” su prilike vrebali iz kontranapada.

O tome koliko je prvo poluvrijeme bilo uspavanka svjedoči da je upad navijačice odnio svu slavu. Mlada djevojka je ubrzo sklonjena sa terena, ali je ona bila najzanimljiviji detalj na terenu nakon penala.

Pred kraj prvog dijela igre je pravi projektil odapeo Robertson, ali je Loris pokazao da ima sjajan refleks. Isrpužio se cijelom dužinom i izvukao tu loptu, iako je išla samo pola metra ispod prečke.

Drugo poluvreme nije donijelo promene u sastavima, ali su na teren ušli već do 63. minuta Milner i Origi. Belgijanac je zamenio Roberta Firmina koji je reagovao kod Klopa nezadovoljan njegovom odlukom, ali su se strasti brzo smirile.

Koliko je Totenhem bio “kriminalan” svjedoči i činjenica da je prvi šut u okvir gola imao u 72. minutu! Dele Ali je pokušao, ali traljavo, dovoljno da se navijači uvere da Alison Beker ne spava na golu.

Ali je imao još jednu šansu nekoliko minuta kasnije, ali je tada glavom šutirao par metara iznad gola.

Beker je pokazao da je hobotnica na golu. Son pokušao, ali je to sjajno odbranio Brazilac, samo nekoliko sekundi kasnije je tukao i Lukas Moura (koji je nešto ranije ušao u igru), ali je ponovo briljirao golman “Crvenih”.

Eriksen je pokušao iz slobodnog udarca, ali je i ovo skinuo Beker. Nakon tog kornera Son je sa par metara promašio gol!

I kao što je to očekivano stigla je kazna Origi je pogodio i stadion je poludeo. Klopova kaznena ekspedicija se sa godinu dana zakašnjena popela na krov Evrope!