Lester pobijedio Čelsi i tako mu zadao velike muke u Premijer ligi

December 15, 2015, 7:50 am

Fudbaleri Lestera pobijedili su na svom terenu Čelsi sa 2:1 u posljednjoj utakmici 16. kola, te se tako zadržali na liderskom mestu engleske Premijer lige.

Šampion Engleske je tako upisao deveti poraz u sezoni i treću uzastopnu utakmicu na kojoj nije došao do pobjede, dok je Lester izjednačio klupski rekord iz 1966. godine kada je na devet uzastopnih mečeva u ligi uspio da ostane neporažen.

Lester je poveo golom Džejmija Vardija u 34. minutu na asistenciju Rijada Mahreza, da bi Alžirac u 48. minutu udvostručio prednost poslije sjajne solo akcije.

Čelsi je u nastavku susreta u potpunosti preuzeo inicijativu, ali je na golu još jednom bio sjajan Kasper Šmajhel, koji je ipak u 77. minutu ostao savladan, a strijelac je bio Loik Remi.

Lester na liderskom mjestu Premijer lige ima 35 bodova, dva više od Arsenala, dok je Čelsi 15. sa 16 bodova.