Lejkersi pobedili za Kobija, Džejms doveo “jezerdžije” na korak do polufinala

August 25, 2020, 6:57 am

Košarkaši Los Anđeles lejkersa došli su na korak do polufinala Zapadne konferencije, pošto su poveli protiv Portlanda sa 3-1 u pobedama. “Jezerdžije” su u četvrtom meču u Orlandu savladale Trejlblejzerse rezultatom 135:115 i sada imaju tri meč lopte za plasman u narednu rundu.

Portland je posle uvodnog trijumfa počeo da gubi korak i zabeležio treći uzastopni poraz, dok je na drugoj strani tim iz “grada anđela” ušao u formu i pronašao rešenje za probleme u napadu.

Lejkersi pobedili za Kobija Brajanta i došli na korak do polufinala

Prvoplasirana ekipa Zapada u regularnom delu takmičenja nastupila je u crnim dresovima u znak sećanja na tragično preminulog Kobija Brajanta, koji bi pre nekoliko dana napunio 42 godine.

Lejkersi su, noseći “mamba” opremu, u prvoj četvrtini ubacili 43 poena i već tada vodili 18 razlike, prednost je do poluvremena narasla na +29 i tu je bio kraj.

Najbolji je bio Lebron Džejms sa 30 poena i neverovatnim procentima šuta, jer je pogodio 10 od 12 pokušaja iz igre, četiri od pet šuteva za tri poena, uz 6-8 sa linije za slobodna bacanja.

“Kralj” je na terenu proveo pola sata i imao još šest skokova i 10 asistencija, dok je velika prednost Frenku Vogelu omogućila da odmori i ostale igrače. Entoni Dejvis imali su smanjenu minutažu i duel završili sa po 18 poena.

U poraženom sastavu istakao se Jusuf Nurkić koji je upisao dabl-dabl (20 poena i 13 skokova), Mekalum je dodao 16, dva više od Karmela Entonija, dok je roviti Demijan Lilard zbog povrede prsta igrao samo 27 minuta i postigao 11 poena.

Lejkersi prvu priliku za polufinale imaju za dva dana, kada je na programu peta utakmica.