LeBron James sam srušio Golden State za veliku pobjedu Lakersa

March 6, 2022, 8:32 am

Košarkaši Los Angeles Lakersa pobijedili su u Crypto.com Areni favorizovanu ekipu Golden State Warriorsa rezultatom 124:116 te ujedno prekinuli niz od četiri uzastopna poraza.

Lakersi su bolje otvorili utakmicu, ali su Warriorsi do poluvremena uspjeli okrenuti rezultat i ništa nije slutilo da će doći do iznenađenja.

U drugom poluvremenu igrao se egal, odnosno koš za košem, a onda su Lakersi fenomenalno odigrali posljednju dionicu u kojoj su i došli do ipak zaslužene pobjede.

Nevjerovatnu utakmicu odigrao je LeBron James koji je postigao čak 56 poena, a uz to je imao i deset skokova. Podršku je imao u Westbrooku koji je ubacio 20 poena.

Curry je bio očekivano najbolji u poraženom timu s 30 poena, dok je Poole dodao 23.

Lakersi se nalaze na devetom mjestu Zapadne konferencije NBA lige s 28 pobjeda i 35 poraza, dok su Warriorsi na trećoj poziciji s omjerom 43-21.

Lakersi u utorak gostuju San Antonio Spursima, dok Warriorsi će istog dana igrati na gostovanju kod Denver Nuggetsa.