Lajović bez polufinala: Duci poražen od Karenja Budste, nije nastavio srpski niz u Hamburgu

July 17, 2021, 6:00 am

Pablo Karenjo Busta savladao je Dušana Lajovića sa 2:0 po setovima 7:6, 6:3 i plasirao se u polufinale turnira u Hamburgu.

Lajović nije uspeo da upotpuni niz srpskih tenisera u Hamburgu. Prije njega u polufinale plasirali su se Krajinović i Đere. Dušan je dobro krenuo, međutim nije uspio da zadrži nivo igre i protivnik je preokrenuo meč i na kraju zasluženo trijumfovao.

Sjajno je Lajović startovao uz dva brejka ekspresno poveo sa 4:0. Kada se očekivalo da će rutinski da privede set kraju, protivnik je uspio da se vrati u meč. Tada je Španac uz dva brejka stigao do izjednačenja. Uslijedila je velika borba, međutim, više nije bilo brejkova pa je set riješen u taj-brejku.

Ponovo je srpski teniser prvi došao do mini-brejka, ali je Španac ponovo preokrenuo i lako riješio ovaj period u svoju korist 7:4.

U drugom setu Lajović je u četvrtom gemu propustio svoju šansu za brejk. U sedmom je ponovo prijetio, ipak tri brejk prilike otišle su u nepovrat. U narednom gemu protivnik koristi svoju drugu šansu i oduzima servis. Potom je bio siguran na svoj servis i tako stavio tačku na set i meč – 6:3 u drugom setu.

Izvor: srpskainfo