Kup BiH: Borac savladao Zrinjski

March 3, 2016, 7:54 am

Rukometaši Borca savladali su u Banjaluci Zrinjski 33:20 u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.

Crveno plavi revanš utakmicu u Mostaru igraće 30. marta. Trofej u Kupu Bosne i Hercegovine brani upravo ekipa Borca.

U prvoj utakmici rukometnog kupa Bosne i Hercegovine ekipa Čelika je u Zenici savladala momčad visočke Bosne rezultatom 26:23.

Gosti su bili uspješnija ekipa u prvom poluvremenu koje su i realizovali u svoju korist, a domaćini su se vratili u nastavku utakmice.

U ekipi Čelika istakli su se Begagić sa sedam golova i golman Polić s 12 odbrana, a u redovima Bosne Buruć je postigao sedam, Skopljak šest golova, a golman Žiga imao je 14 odbrana. Utakmica je odigrana pred oko 500 gledalaca.