Kostić pogurao Juve, ali Mbape je junak derbija!

September 6, 2022, 9:12 pm

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Juventus (2:1), u derbiju prvog kola grupne faze Lige šampiona.

“Sveci” su furiozno započeli ovaj susret, sa sva brza pogotka, ali su u drugom poluvremenu, nakon primljenog gola, na momente i strepili.

Na terenu su bili i srpski reprezentativci Dušan Vlahović i Filip Kostić, koji je zabeležio i asistenciju.

On je u 53. minutu posle skraćenog kornera uputio odličan centaršut, pravo na glavu rezervisti Vestonu Mekeniju, koji je glavom pogodio mrežu istrčalog Đanluiđija Donarume.

Kostić je bio raspoložen za igru ove večeri, često je imao loptu u nogama, a nije se libio da u svom stilu probija po levoj strani i traži saigrače.

Torinski tim je nakon toga postignutom gola imao svojih prilika, pokušavao je i Vlahović, najčešće posle skoka i ubačaja sa strane.

Dušan je najbolje šanse imao u 19. minutu, kada je pokušao petom, odnosno u 56. minutu, kada je šutirao glavom posle centaršuta Kvadrada.

Ipak, sve u svemu, ovaj susret obeležio je Kilijan Mbape, koji je postigao oba gola za svoj tim.

Najpre je u petom minutu iskoristio magičnu asistenciju Nejmara, koji je kao na malom fudbalu prebacio čitavu odbranu rivala. Mbape je volej udarcem prevario Perina.

Na sličan način je šutirao i u 22. minutu, samo što je dodavač, posle duplog pasa, tada bio Hakimi. Mreža se opet tresla.

Imao je u nastavku francuski napadač još prilika, a u jednoj od situacija ispao je sebičan, na sveopšte nezadovoljstvo usamljenog Nejmara na drugoj stativi.

PSŽ je sačuvao prednost do kraja utakmice i tako uspešno započeo ovu evropsku kampanju.

U okviru iste grupe H, pobedu je ostvarila Benfika u Lisabonu nad Makabijem iz Haife, koji je u plej-ofu kvalifikacija eliminisao Crvenu zvezdu.

U prvom poluvremenu golova nije bilo, ali je Benfika na početku nastavka sa dva brza gola rešila pitanje pobednika.

Prvo je Rafa Silva pogodio u 50, da bi u 54. minutu Grimaldo postavio konačan rezultat – 2:0.