Košarkašice Srbije osvojile bronzu na Evropskom prvenstvu

July 7, 2019, 5:28 pm

Košarkašice Srbije ostvarile su veliki uspjeh osvojivši bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Poslije poraza od Španije u polufinalu, “Lavice” su u “Štark areni”, u meču za treće mjesto, ubjedljivo savladale Veliku Britaniju.

Poslije sinoćnog poraza od Španije u polufinalu, srpske reprezentativke su večeras od početka utakmice u Štark Aereni igrale sigurno, dozvolivši Britankama da im se ravnopravnije suprotstave samo u drugoj četvrtini.

Sredinom treće četvrtine košarkašice Srbije su dostigle 20 koševa razlike, a potom postepeno povećale tu prednost i, bez velikih napora, čvrstom igrom u odbrani i efikasnim napadima privele utakmicu kraju i osvajanju bronzane medalje.

U četvrtoj četvrtini, reprezentativke Srbije igrale su na momente s takvom borbenošću kao da je utakmica rezultatski neizvesna, mada je na semafororu u tim trenucima pisalo 67:39.

Za zlatnu medalju boriće se Francuska i Španija, koja brani titulu prvaka Evrope.