Košarkaši Zvezde poslije drame ponovo bolji od Partizana

May 30, 2022, 6:09 am

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras na svom terenu ekipu Partizana 85:81 u drugom meču finala plej-ofa ABA lige i povela 2:0 u finalnoj seriji, koja se igra na tri pobjede.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Nikola Kalinić sa 25 poena, dok je Luka Mitrović dodao 14. Kod gostiju, najbolji je bio Aleksa Avramović sa 21 poenom, a Matijas Lesor je ubacio 18.

Partizan je bolje ušao u meč, ali je Zvezda dobrom igrom u napadu prvu četvrtinu dobila 29:18.

Domaći košarkaši su u većem dijelu druge četvrtine imali prednost od osam do 12 poena, a Partizan je uspio u finišu prvog poluvremena da smanji prednost Zvezde na 47:40.

Treću četvrtinu obilježio je mali broj poena oba tima, a Crvena zvezda je održavala prednost od pet do 10 poena. Crveno-beli su u posljednju četvrtinu ušli s vođstvom od 62:53.

Partizan je trojkama Avramovića u 34. minutu stigao do vođstva od 68:66. Uslijedila je serija trojki na obe strane, a Zvezda je zahvaljujući greškama košarkaša Partizana na tri minuta prije kraja povela 78:73.

Crveno-beli su uspjeli su u finišu meča da sačuvaju vođstvo i da u penal završnici dođu do druge pobjede u finalnoj seriji.

Treći meč je u srijedu, 1. juna od 20:30 časova, a domaćin će biti ekipa Partizana.

Eventualna četvrta utakmica biće odigrana 3. juna, a potencijalna majstorica tri dana kasnije.

Titulu u ABA ligi brani Crvena zvezda. Pobjednik regionalnog takmičenja igraće naredne sezone u Evroligi.

(N.N – Foto: Print Screen/Twitter)