Kopa: Hames nosi Kolumbiju, SAD ubjedljiv

June 8, 2016, 8:26 am

“Kafeterosi” su savladali Paragvaj 2:1 i već potvrdili mesto u četvrtfinalu takmičenja, a junak je bio Hames Rodriges.

SAD je bio ubedljiv protiv Kostarike sa 4:0, a Klint Dempsi postigao je jubilarni 50. gol za reprezentaciju.

Kolumbija je meč u Pasadeni rešila već u prvoj pola sata nošena sjajnim Rodrigesom. Igrač Real Madrida je u 12. minutu iz kornera asistirao Karlosu Baki za vođstvo, da bi u 30. sam duplirao prednost.

Paragvaj je tek u nastavku uspeo da ugrozi rivala, ali samo za ublažavanje poraza preko Viktora Ajale u 71. minutu. Kolumbijci su odahnuli u poslednjih desetak nakon isključenja Oskara Romera zbog dva žuta kartona u roku od dva minuta.

I domaćin “Sentenarija” je meč rešio već u prvih pola sata igre. Jirgen Klinsman je verovato u tim koji je poražen na startu takmičenja od Kolumbije, i oni su mu uzvratili poverenje.

Poveli su već u devetom minutu kada je Bobi Vud iznudio penal, koji je pretvorio u svoj 50. gol u nacionalnom dresu Dempsi, pridruživši se Lendonu Donovanu.

Pola sata kasnije domaćin je potpuno slomio rivala, prvo Džejms Džons pogađa sa ivice kaznenog prostora za 2:0, da bi samo pet minuta kasnije sjajno pogodio i Vud. Oba pogotka namestio je Dempsi.

Konačan rezultat je tri minuta pre kraja postavio rezervista Grejem Zusi, donevši Amerikancima solidnu gol-razliku pred poslednje kolo.

SAD će u čevrtfinale tako odvesti i remi sa Paragvajem, jer bi Kostarika u tom slučaju morala da pobedi Kolumbiju sa više od šest golova razlike.