Kompanija “Webo Bosnia” u Derventi otvorila objekat u vrijednosti od milion KM

July 5, 2019, 12:03 pm

Kompanija “Vebo Bosnia” koja bavi se proizvodnjom i projektovanjem specijalnih dijelova za automatske mjenjače, otvorila je novi poslovni objekat u vrijednosti od oko milion KM i 31. su  inostrana kompanija koja je u Derventi prepoznala potencijal za raazvoj i dobro privredno okruženje.

Većinski vlasnik ove kompanije Aleks Vitig rekao je kako imaju ambicizone planove u narednom periodu, te izrazio zahvalnsot ka lokalnoj zajednici.

“Zadovoljni smo jer smo u kratkom periodu investirali veliki novac, na zadovoljstvo i naših klijenata. Kvalitetni radnici, inteligentni ljudi i blizina matičnom preduzeću samo su neke od prednosti zašto smo ovdje investirali”, rekao je Vitig.

On je posebno zahvalio opštinskom rukovodstvu za pomoć, koja, kako je rekao, u “drugim zemljama ne bi bila moguća”.

Ova komapnija trenutno zapošljava 16 radnika od čega čak 13 mašinskih inžinjera, rekao je direktor ove kompanije Dragan Babić, te najavio i nova radna mjesta.

“Plan je da u narednom periodu zaposlimo još 20 inžinjera, kao i 30 radnika u montaži, jer za to postoje uslovi izgradnjom novog objekta, u čijem sastavu je i proizvodna hala. Bavimo se proizvodnjom i projektovanjem specijalnih alata za proizvodnju dijelova za automatske mjenjače, koje dobavljamo za praktično sve proizvođače automobila”, istakao je Babić.

“Vebo Bosnia” je samo jedna u nizu od kompanija koja je u Derventi prepoznala dobro privredno okruženje i komunikaciju i odlučila se za investiciju, rekao je  načelnik opštine Milorad Simić.

“Drago mi je da je gospodin Aksel rekao da je to išlo praktično bolje nego u Njemačkoj. Radili smo transparentno i bez lažnih obećanja, što je ključ uspjeha”, naglasio je Simić.

Direktor kompanije rekao je da radnike pronalaze na području cijele BiH, a jedan od njih je i Tihomir Mutabdžija iz Istočnog Sarajeva koji radi na projektovanju alata, a ističe da imaju dobre uslove u Derventi.

Preduzeće  posjeduje i12 međunarodno zaštićenih patenata za tehnologiju proizvodnje, čime im je obezbijeđena budućnost u auto-industriji, a klijenati im dolaze iz SAD, Kine, Јužne Koreje i drugih zemalja.

TV K3

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *