Kecmanović propustio prilike, Monfis u četvrtfinalu Australian opena

January 23, 2022, 11:51 am

Miomir Kecmanović nije uspio da se plasira u četvrtfinale Australijan opena. On je ove nedjelje poražen od Francuza Gaela Monfisa sa 3:0 (7:5, 7:6, 6:3)

Uprvom setu viđena je velika borba, oba igrača su čuvala svoj servis, sve do poslednjeg, 12 gema, kada je Francuz došao do brejka io dobio prvi set sa 7:5.

Još veća borba viđena je u drugom setu, uz razmijenjen po jedan brejk pobjednika je odlučio taj brejk. Prvi je Kecmanović oduzeo servis protivniku za vođstvo od 2:1, međutim, u osmom gemu uzvrađa Francuz za izjednačenje 4:4. U naredna četiri gema i jedan i drugi su sačuvali svoj servis, a u 13. igri Monfis je imao više koncentracije.

Čini se da je ovdje nestalo snage i koncentracije srpskom tenmiseru koji je u trećem setu izdržao šest gemova, bilo je 3:3, a onda je Monfis osvoji tri vezana gema i uz dva brejka došao do ukupne pobjede.