Kecmanović bez neiznuđene greške izbacio Bublika, sljedeći Nadal

May 3, 2022, 3:05 pm

Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo Masters turnira u Madridu pobjedom nad Kazahstancem Aleksanderom Bublikom.

Meč je trajao sat i 18 minuta i završen je u dva seta rezultatom 6:4, 7:5. U sljedećem kolu čeka ga mnogo teži posao protiv “kralja šljake” Rafaela Nadala.

U duelu 32. i 33. tenisera svijeta bilo je veoma neizvjesno, ali su po jedan brejk više srpskog tenisera u svakom od setova napravili prevagu.

Bublik je fantastično servirao, naravno, i to ga je održavalo u životu, budući da je u asovima za njega bilo 19:0 ovog popodneva.

Međutim, kada ga je Miomir pritisnuo u 7. gemu prvog seta i 11. gemu drugog seta, poklekao je kod brejk prilika.

Kecmanović je, iako bez ijednog asa, odlično servirao i nije dozvoljavao šanse Kazahstancu da uzvrati.

Fascinantan je podatak da Srbin nije napravio nijednu neiznuđenu grešku na cijelom meču!