Juventus bolji od Intera u derbiju Serije A (VIDEO)

February 6, 2017, 8:38 am

Fudbaleri Juventusa pobijedili su u Torinu ekipu Intera sa 1:0 u utakmici 23. kola italijanske Serije A. Jedini gol na “Derbiju Italije”, vrijedan tri boda, postigao je Huan Kuardado u 45. minutu sjajnim golom sa oko 20 metara.

U prvom poluvremenu Juventus je dva puta pogađao okvir gola, prvo Paulo Dibala u 13, a potom i Miralem Pjanić u 43. minutu. I Inter je imao nekoliko prilika, a najbolju je imao Ivan Perišić.

Inter je u drugom poluvremenu imao veći posjed lopte, ali fudbaleri Milana nisu stvorili niti jednu pravu priliku, dok za “staru damu” izgledne šanse nisu iskoristili Pjanić i Mandžukić.

Inter je meč završio sa desetoricom igrača, pošto je Perišić je u posljednjim trenucima utakmice dobio crveni karton.

Šampion Italije je prvi na tabeli sa 54 boda, odnosno ima šest bodova više a meč manje od drugoplasiranog Napolija. Inter je peti sa 42 boda i sinoćnjim porazom je prekinuo niz od sedam trijumfa u Seriji A.

Juventus u narednom kolu gostuje Kaljariju, dok Inter dočekuje Empoli.

Fudbaleri Palerma su, takođe, sa 1:0 slavili protiv Krotonea. Strijelac pobjedničkog gola bio je Ilija Nestorovski u 27. minutu. Palermo je na 18. mjestu na tabeli sa 14 bodova, dok je Krotone na pretposljednjem sa bodom manje.