Juniori potopili Špance za polufinale!

September 11, 2015, 8:02 am

Izabranici selektora Vladimira Vujasinovića nastavili su sa odličnim igrama na šampionatu i posle velike borbe zasluženo trijumfovali nad neugodnim timom Španije.

Od početka susreta nametnuli su odgovarajući ritam, stekli dva gola prednosti u prvoj četvrtini, i nastavku meča samo potvrdili pobedu.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Subotić sa 6 pogodaka, Asanović i Radojević upisali su po tri, a Gogov i Repanović po dva.

U borbi za finale Srbija u petak igra protiv Grčke, koja je u burnoj utakmici slavila protiv Hrvatske rezultatom 13:12.

Drugi polufinalni par čine Mađarska i Italija. Madjari su u četvrtfinalu pobedili selekciju Crne Gore sa 15:12, dok su Italijani ubedljivo nadigrali Australiju – 20:9.