Jokić najbolji u porazu Nagetsa

November 2, 2021, 7:58 am

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od Memfis Grizlisa rezultatom 106:97 u noći između ponedjeljka i utorka.

Ponovo je najbolji u timu iz Kolorada bio Nikola Jokić, ali je bio usamljen što je jasno pokazao podatak poslije utakmice.

Jokić je ubacio 23 poena i imao po sedam skokova i asistencija za 33 minuta na parketu.

Bio je najbolji trojkaš ekipe koja je timski za tri poena šutirala tek 23,7 posto uspješnosti (9/38).

Jokić je trojke šutirao 2/6, a drugi strijelac tima bio je Gordon sa 15 poena uz 10 skokova.

Moris je bio na skromnih 11 poena, Porter na 10, Morant je standardno predvodio Grizlije sa 26 poena, uz osam asistencija i sedam skokova.

Džons je bio drugi košgeter Memfisa sa 17 poena uz osam skokova i četiri asistencije, Denver i Memfis sad imaju identičan učinak sa 4-3.

Ove ekipe sastaju se i u narednoj utakmici, Memfis će biti domaćin 4. novembra. Tu će Meloun imati zadatak da trgne ostale igrače, jer je Jokić primoran da provodi duže vrijeme na parketu.

Brojke objavljene prije meča su frapantne, Nagitsi su bili na +80 kada je Jokić na parketu, odnosno -53 kada ga nije bilo u igri, prenosi b92.

Jokiću su velika podrška Moris i Gordon, ali igrači koji sa klupe ulaze ne doprinose dovoljno i u odsustvu Džamala Mareja, očekuje se da veću ulogu dobije Bouns Hajland, koji je ove večeri imao osam poena uz 3/10 iz igre.

Protiv Memfisa, Jokić nije došao do poena u posljednjih 19 minuta utakmice, što ekipa nije umjela da nadomesti.

Tada je i zabilježena posljednja prednost Denvera, poslije čega je Memfis preuzeo kontrolu toka meča do sigurne pobjede.