Jokić na ivici tripl-dabla u pobjedi Denvera nad Sakramentom (VIDEO)

December 28, 2022, 8:13 am

Denver nagetsi su nakon neizvjesnog meča ipak uspjeli da savladaju ekipu Sakramento kingsa 95:92. Najbolji centar svijeta Nikola Jokić ponovo je bio najzaslužniji za pobjedu svog tima.

Jokić je ponovo odigrao odličan meč u kom mu je jedan skok falio da dođe do novog tripl dabla.

Sakramento je mnogo bolje otvorio meč. Već nakon prve četvrtine Kingsi su vodili sa 32:20.

Agresivna igra na obe strane terena pomalo je iznenadila izabranike Majka Melouna pa je njihov rival brzom igrom iz tranzicije stizao do lakih poena.

Druga četvrtina donijela je malo drugačije stanje na parketu, jasno je bila vidljiva razlika u kvalitetu dvije ekipe, ipak 27:24 pobjeda Denvera u ovoj dionici donijela je ekipi samo malo komfornijih minus sedam na poluvremenu.

Nakon velikog odmora, Nagetsi su zaigrali još bolje. Tim Majka Melouna je umjesto uzimanja velikog broja šuteva za tri, što je radio rival igrao napade na duge posjede koji su često rezultirali asistencijom Nikole Jokića i lakim poenima za dva.

U posljednjoj dionici Nagetsima je proradio i šut za tri poena te su kako se meč privodio kraju imali sve veću prednost a i sigurnost u igri.

Nikola Jokić je za 37 minuta na parketu upisao 20 poena uz 9 skokova i 11 asistencija sa 70 odsto šuta iz igre (7/10).

Majkl Porter je postigao 30 poena, 25 je dodao Džamal Mari.

U ekipi Sakramenta, Dearon Foks je bio najbolji sa 26 poena, Kevin Uerter je dodao 21.

Denver je nakon ovog kola prvi u Zapadnoj konferenciji sa 22 pobjede uz 11 poraza.